Önkéntes tűzoltók adománya

2022-03-02 09:37:29

A megyei elnökség teljes egyetértésben támogatta a kezdeményezést

A Csongrád-Csanád Megyei Tűzoltó Szövetség elnökének, Virágh Istvánnak a kezdeményezésére - az 5 fős elnökség teljes egyetértésével és támogatásával - 100.000 Ft értékben kerültek beszerzésre elsősorban tisztálkodási és higiéniai termékek, a háború sújtotta Ukrajnából menekülők megsegítésére. Ezt az összeget a Balástya Község Önkéntes Tűzoltó Egyesület még 50.000 Ft-tal, Pál Erzsébet balástyai vállalkozó pedig további 25.000 Ft-tal egészítette ki, így összesen 175.000 Ft értékű, a korábban már említett termékeket vásárolt a szövetség elnöke. Az adományokat személyesen hozta el Kistelekre, ahol Kácsor Péter, a helyi önkéntes tűzoltók vezetője az önkormányzattal és a Vöröskereszttel együttműködve szervezett gyűjtést. A segélycsomagot pénteken, március 4-én szállítja majd el a kisteleki parancsnok várhatóan Szegedre, a Vöröskereszt raktárába.